fbpx
Aden GlobalAden GlobalAden Global

Yurtdışı Görevlendirme Süreçleri ve Yükümlülükleri

 • Ana Sayfa
 • Yurtdışı Görevlendirme Süreçleri ve Yükümlülükleri

Şirketimiz, uluslararası görevlendirme süreçleri ve yasal yükümlülükleriniz ile ilgili danışmanlık Vermektedir. Bu kapsamda, yurt dışında iş yapan çok uluslu şirketler ve çalışanlarına yönelik “Uluslararası Görevlendirme Süreçlerini ve Yükümlülüklerini” takip etmekteyiz.

Amacımız şirketinizin yurt içinde ve yurt dışında çalışan istihdamı sürecinde, bulundukları ülkenin
mevzuatına uygun şekilde çalışanların kendilerine veya işverenlerine destek olmaktayız.

Uluslararası Görevlendirme Kapsamındaki Hizmetlerimiz

 • Uluslararası Görevlendirme Süreçlerinin Yönetimi,
 • Çalışanların Bireysel Vergisel Süreçlerinin Yönetimi,
 • Çalışanların Bireysel Vergi Yükümlülüklerinin Takibi,

Uluslararası Görevlendirme Süreçlerinin Yönetimi

Sizlere, uluslararası görevlendirme sürecinde yardımcı olmak amacı ile uzman ekiplerimiz ve diğer ülkelerde yer alan uzman ekiplerimizle birlikte bilgi ve deneyimlerimizi birleştirerek etkin bir danışmanlık süreci sağlıyoruz.

Yurt içinde veya Yurt dışında görevlendirilen çalışanların, işverenler için vergi, sosyal güvenlik, çalışma ve oturma izinleri işlemleri önemli yasal yükümlülükleri içerebilir.

Şirketinizin Uluslararası Görevlendirme Süreçleri ve Yasal Yükümlülükleri, uzman ekiplerimiz ve diğer ülkelerde yer alan uzman ekiplerimizle GÖREVLENDİRME POLİTİKALARI oluştururken, maliyetleri kontrol altında tutmalarını ve Görevlendirme ile ilgili hedeflerine kolay ulaşmalarına yardımcı olmaktayız.

Uluslararası görevlendirme süreçlerinin yönetimi kapsamındaki hizmetlerimiz;

 • Görevlendirme Süreci Yönetimi,
 • Uluslararası Görevlendirme ile İlgili Politikaların Hazırlanması,
 • Yasalara Uygunluk Denetimi,

Çalışanların Bireysel Vergi Süreçlerinin Yönetimi

Bireysel vergi danışmanlığı hizmeti sunan uzman ekiplerimiz, çalışanların uluslararası görevlendirme süreci boyunca ilgili ülkede yasalara uygun şekilde vergilendirilmesi, yararlanabilecekleri vergi avantajları ve görevlendirmeleri nedeniyle karşılaşabilecekleri vergi yükümlülükleri hususunda kendilerine bire bir vergi danışmanlık desteği verirler.

Şirketimiz, Bireysel vergi danışmanlığı kapsamında aşağıdaki hizmetler sunulmaktadır;

 • Hisse edinim teşvikleri, Maaşlar, ikramiyeler ve iş akitleri gibi özellikli konularda vergisel hesaplama ve ödeme tekniklerinin sunulması,
 • Çalışanlara Bireysel vergi ve sosyal güvenlik danışmanlığı,
 • Üst düzey yöneticiler için vergi planlaması, Vergisel Avantajların kontrolü,
 • Yabancı personel için çalışma ve oturma izni işlemleri ve gereklilikleri ile ilgili danışmanlık,

Çalışanların Bireysel Vergi Yükümlülüklerin Takibi

Uzman ekiplerimiz, Çalışanların görevlendirildikleri ülkelerdeki vergisel yükümlülükleri ile yasalara uygunluğunu, Şirketler için zaman ve maliyet tasarrufuna yardımcı olmaktadır.

Bu çerçevede, sunduğumuz hizmetler;

 • Şirket çalışanlarının, mükellefiyetlerinin açılması ve kapatılması sürecinin yönetilmesi,
 • Gerçek kişilerin gelir vergisi beyannamelerinin hazırlanması,
 • İlgili makamlara başvurarak borç sorgulama sürecinin yönetilmesi,
 • Denetim, teftiş veya uzlaşma aşamalarında görüşmelerde destek olunması

Uluslararası Görevlendirmeler Ve Vergisel Yükümlülükler

Şirketlerin büyüdüğü ve küreselleştiği ortamda, uluslararası istihdam konusu daha karmaşık bir hale gelmektedir. Bugün iş dünyasının karşılaştığı en ciddi zorluklardan birisi, uluslararası vergi ve iş hukuku mevzuatına uyum sağlamaya çalışmaktır. Bu kapsamda Uluslararası görevlendirme planlar ve programlarını sunarak, uluslararası görevlendirme süreçlerinin vergisel yükü ve maliyetini en aza indirebilmek için şirketinize yardımcı olmaktadır.

Uluslararası Görevlendirmelerde Personellerin Ücret Ve Hakları

Şirketler hem kendileri hem de çalışanları açısından az maliyetli, vergisel anlamda etkin ve yasalara uygun ücret ve diğer sosyal hakların doğru hesaplandığı, görevlendirme programı uygulamak istemektedir. Şirketimiz, Şirketlerin stratejileri, pazar ihtiyacı ve insan kaynakları etkinliğini dikkate alınarak ücret ve diğer sosyal hakların doğru hesaplandığı hususunda destek olmaktayız.

Bizler şirketin ömrünün çeşitli aşamalarında karşı karşıya kalabileceği ve birleşmeler, satın almalar, elden çıkarılmalar ve yeniden yapılandırmalar içeren bir dizi karmaşık vergi sorunları konularında insan kaynakları ile ilgili yol göstermekteyiz.

Çalışanlarla İlgili Vergi İncelemesi Süreçleri

Şirketler küresel çapta büyüdükçe, vergisel stratejileri esnek ve sürdürülebilir olmalıdır.

Şirketimiz, Uluslararası Görevlendirme Sürecinde oluşabilecek Vergi İncelemesi kapsamında, vergi incelemelerini anlamalarına, riskleri değerlendirmelerine ve Vergi İncelemesi Süreç Yönetiminde ve gelecekte oluşturacakları iş modellerinde uyumlu hale getirilmesinde yardımcı olur.

Birleşme Ve Satın Almalarının Vergisel Süreçleri

Birleşme, Satın alma, iş ortaklığı kurulması, sermaye yatırımı yapılması veya şirket elden çıkarılmasında çok sayıda riskleri bakımından karmaşık sorunlar doğurmakta ve vergi verimliliğini ve kesinliğini iyileştirme adına pratik stratejiler oluşturma fırsatları yaratmaktadır. Uluslararası Anlaşmalar dünya çapında faaliyet gösteren şirketleri kapsadığından, dikkate alınacak konular çok çeşitli olmaktadır.

Şirketler birçok ülkede çeşitli konularda uzmanlaşmış tecrübeli bir danışmana ihtiyaç duymaktadırlar.

Şirketimiz, Vergisel Süreçlerin Yönetimi konularında danışmanlık yapmaktadır.

Birleşme, Satın alma, iş ortaklığı kurulması, sermaye yatırımı yapılması veya şirket elden çıkarılmasında sonrası uyum ve raporlama dahil olmak üzere, her türlü birleşme, satın alma veya elden çıkarma süreçlerinde danışmanlık vermekteyiz. Şirketimiz vergisel veya iş hayatıyla ilgili sorunlarınızda destek olmaktadır.

Women 25
BİZE ULAŞIN

Yurtdışı Vergi Yükümlülükleri Hizmeti İçin Hemen İletişime Geçin !