fbpx
Aden GlobalAden GlobalAden Global

Çalışma İzni

Calisma-Izni-1

Yurtiçi Çalışma İzni Başvurusu

Yurtiçi çalışma izni başvurusu yapabilmesi için öncelikle söz konusu yabancının öğrenim amacı dışında en az 6 ay süreli geçerli Türkiye ikamet izni olması gereklidir. En az 6 ay süreli geçerli Türkiye oturma izni olan yabancılar çalışmak üzere anlaşmaya vardığı işverenleri aracılığıyla çalışma izni veya çalışma izni uzatma işlemleri için başvurularını online olarak gerçekleştirebilirler.

Yurtiçi Çalışma İzni için birçok belge gerekmektedir. Bu belgelerin hepsini Aden Global olarak sizlerin adına oluşturuyor ve tüm işlemleri yürütüyoruz. 

Calisma-Izni-2

Yurtdışı Çalışma İzni Başvurusu

Çalışma iznine yurtdışından başvurulacak ise ilk olarak yabancı o ülkedeki Türk temsilciliğine çalışma vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Bu başvurunun ardından Türkiye’deki işveren veya vekalet verdiği avukat; 10 iş günü içerisinde, online sistem üzerinden, çalışma vizesi başvurusu yapan yabancı için, verilen referans numarası ile çalışma izni başvurusu yapmalıdır. E-devlet üzerinden yapılan işverenin yaptığı bu başvuru sonucunda, istenen tüm evraklar 6 işgünü içerisinde bizzat veya posta yoluyla Bakanlığa teslim edilir.

Yurtdışı Çalışma İzni için birçok belge gerekmektedir. Bu belgelerin hepsini Aden Global olarak sizlerin adına oluşturuyor ve tüm işlemleri yürütüyoruz. 

Women 25
- Kariyer Planı Yapmaya Başlayabilirsiniz! -

Çalışma İzni Alma Sürecinde Uzman Ekibimizle Sizin Yanınızdayız!

Calisma-Izni-3

Çalışma İzni

Yabancı çalışma izni başvurusu ve onayı olmadan yabancı uyruklu bir şahsın ülkemizde yasal olarak çalışması mümkün değildir. Çalışma izni için Çalışma Bakanlığı’na gerekli evraklar ile başvurmak gerekir.

Çalışma izni için gerekli belgeler ise alınma amacına göre farklılık gösterebilir. Bu yüzden yabancı danışmanlık firması ile anlaşmak sizin faydanıza olacaktır.

Uzman Ekibimiz ile Yabancı Personel İşe Alım Süreçlerinde Sizin Yanınızdayız!

Calisma-Izni-4

Yabancı Çalışma İzni Şirketler Tarafından Nasıl Alınır?

Çalışma izni başvurusu işveren tarafından online sistem üzerinden yapıldıktan sonra 6 iş günü içerisinde gerekli evraklar Bakanlığa ulaştırılır. Başvuru esnasında gönderilen belgelerin yanı sıra Bakanlığa belgelerin aslı postalanmalıdır. Evraklar şahsen veya posta yoluyla ulaştırılabilir.

Çalışma izni için gerekli belgeler yabancı işçi ve işveren, yurt içi ve yurt dışından yapılacak başvurular için farklıdır.

Uzman Ekibimiz ile Yabancı Personel İşe Alım Süreçlerinde Sizin Yanınızdayız!

FORM DOLDURUN SİZİ ARAYALIM