fbpx
Aden GlobalAden GlobalAden Global

Norveç Vizesi

Norveç Vizesi Nasıl Alınır?

Norveç vizesi almak için, başvuru sahibinin seyahat amacını ve vize türünü belirlemesi gerekir. Vize türü belirlendikten sonra duruma uygun vize için gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Turist, iş, aile ve dost ziyareti vize kategorileri kısa süreli vize grubundandır ve vize sahiplerinin Norveç’te ve Schengen bölgesinde maksimum 90 gün kalmaları için izin verir. Vize türünde mutabık kalındıktan sonra başvuru sahibi kişisel durumuna göre gerekli belgeleri hazırlamalıdır. Maaşlı (sigortayla) çalışanlar, emekliler, işverenler, iş ortakları, ev hanımları, memurlar ve öğrenciler tarafından hazırlanan belgeler duruma göre değişiklik gösterebilmektedir.

Norveç Vizesi

Norveç Vize Türleri

Norveç’e seyahat etmek için Schengen vizesine ihtiyacınız var. Geçerli kurallara göre umuma mahsus pasaport hamillerinin pasaportlarının geçerlilik süresinin vize bitiminden sonra en az 3 ay geçerli olması gerekmektedir. Bundan sonra Norveç vizesine başvurmak için gerekli evrakların temin edilmesi ve düzenlenmesi gerekmektedir. Vize belgeleri ve vize belgeleri ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermekle birlikte vize kategorinizin adıyla anılmaktadır.

Norveç’e turizm, iş, ticaret, kültür, aile veya arkadaş ziyareti için kısa süreli bir gezi için vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Norveç vize belgeleri çalışma/çalışmama durumunuza göre de değişiklik göstermektedir. Çalışanlar şirket evraklarını sunarken, sigortası aktif olmayanlar seyahat masraflarını karşılayacak bir sponsordan aldıkları belgeleri ibraz ederek başvuruda bulunabilirler. Başvurular, parmak izi alma merkezleri olan akredite Vize Başvuru Merkezlerinde vize randevusu sırasında yapılır. Norveç vizesi tek, çift veya çok girişli olarak verilebilir. Tek girişli Schengen vizesi ile seyahat ederken, Schengen bölgesinden ayrıldıktan sonra geri dönme hakkınız yoktur. Ayrıca, tek girişli Schengen vizesi ile Schengen üyesi olmayan ancak AB üyesi olan ülkelere (örneğin Bulgaristan, Romanya, Hırvatistan) giremezsiniz. Ayrıca Avrupa’ya seyahat ediyorsanız en uzun süre kalacağınız ülkeden vize başvurusunda bulunmalı ve vizenizi Schengen vizesi hükümlerine uygun olarak kullanmalısınız.

Norveç Kısa Süreli Vize Nasıl Alınır?

Norveç’e kısa süreli vizeler için gerekli vize belgelerinin yurtdışındaki Norveç diplomatik misyonu tarafından yetkilendirilmiş bir vize başvuru merkezine ibraz edilmesi gerekmektedir.

Norveç Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Norveç Turist vizeleri kısa süreli vize türlerindendir. Bu türden vizeler için vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir.

Norveç Turist Vizesi

Norveç Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Norveç Çalışma vizesi uzun süreli bir vize türüdür. Başvuran, gerekli vize evraklarıyla Norveç konsolosluklarından randevu alarak bizzat işlem yapabilir.

Norveç Vizesi için Gerekli Evraklar

Norveç vizesi gerekli evraklar 2022 aşağıdakilerle sınırlı olmamakla birlikte, başlıcaları şu şekildedir:

  • 10 yıldan eski olmayan pasaport
  • Eski pasaport ve alınmış vizelerin fotokopisi
  • Norveç vizesi başvuru formu
  • 2 adet biometrik fotoğraf

Norveç Turist Vizesi Almak Zor mu?

Daha önce Afganistan, Suriye, Irak ve Somali’ye seyahat etmiş, Schengen vizesi reddedilmiş ve Türkiye’ye bakmakla yükümlü olduğu kimseler olmadan Norveç vizesi almak için ailece başvuranların sıkça reddedildiği görülmektedir. Bu gruplardan değilseniz ve evraklarınız eksiksiz ise, endişe etmenize gerek yoktur. Sizler için kolayca Norveç vizesi alıyoruz.

Norveç İçin Vize Gerekiyor mu?

Norveç’e Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine / T.C. Dışişleri Bakanlığı Norveç 2001 yılında Schengen vize sistemine dahil olmuştur. Bu çerçevede, Norveç’e seyahat etmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımızın Schengen kurallarına göre vize almış olmaları gerekmektedir.

Norveç Vize Ücreti Ne Kadar? 2022

Norveç vize ücreti, başvurduğunuz vize türüne göre değişir. Başvurmadan önce vize ücretlerini öğrenmeli ve ücreti ödemelisiniz. Sizden istenen belgeler arasına ücret makbuzunuzu da eklemelisiniz. Bu nedenle vize ücretlerini bilmeniz gerekmektedir. Net fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Norveç vize işlemleri için danışmanlarımızla +90 850 811 34 42 numaradan iletişime geçebilirsiniz.

Norveç Vize Talep Formu