fbpx
Aden GlobalAden GlobalAden Global

Kuveyt Vizesi

Kuveyt Vizesi Nasıl Alınır?

Kuveyt Vizesi, Başvuru prosedürleri yetkili vize başvuru merkezleri ve seyahat acentaları tarafından yürütülmektedir.  Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, tüm prosedür işlemlerini online olarak da yürütebilir.

Kuveyt vizesi başvurusu, ancak talep edilmiş belgelerin eksiksiz ve usulüne uygun teslim edilmesi durumunda olumlu sonuçlanacaktır. Olumlu sonuçlanma, müracaat sahibine Kuveyt sınırları içerisine hakkı vermektedir.

Kuveyt Vize İstiyor Mu?

Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süreli ziyaretleri için vizeden muaf olmakla beraber, Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize almaları gerekmektedir. 90 gün süreyi aşmayan ziyaretler için ise kapıda harçsız vize alınabilmektedir.

Kuveyt Vizesi

Kuveyt Vizesi Nereden Alınır?

Bu hususta seyahatin süresine göre ikili bir ayrıma gidilmiştir. Seyahati otuz günden az sürecek vatandaşlarımızın yetkili vize başvuru merkezlerine, kalış süresi otuz günü aşacak olanların ise Kuveyt Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunması lazımdır.

Kuveyt Vize Türleri Nelerdir?

Kuveyt’e seyahat edecek olanların ziyaret amaçlarına göre başvurabilecekleri başlıca vize türleri şunlardır;

 • Turistik Vize
 • Çalışma Vizesi
 • Ticari Vize
 • Eğitim ve Staj Vizesi
 • Akraba veya Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kuveyt Kapı Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye ve Kuveyt arasındaki diplomatik görüşmeler sonucu 2013 yılında imzalanan  anlaşmaya göre TC Vatandaşları kapı vize uygulamasından yararlanabilecektir. Pasaportunuzun fotokopisini konaklayacağınız otele gönderirseniz, otel yetkilileri vizenizi Kuveyt makamları tarafından onaylatacak ve size bir nüshasını gönderecektir. Bu nüsha ile Kuveyt sınır kapısında vizenizi pasaportunuza işleyebilirsiniz.

Keza; Amerika, Japonya, Fransa, İspanya, Avusturya, Danimarka Belçika, Yunanistan, İtalya, Kanada, Avusturalya, , Norveç gibi ülkelerin vatandaşları da yine sınır kapısında vize alabileceklerdir.

Kuveyt Vizesi Ne Kadar Sürede Alınır?

Kuveyt vize süreci,  belgelerin usulüne uygun teslimi durumunda 1 ila 3 iş günü arasında sürmektedir. Ancak, konsolosluğun yoğun olması, başvurunun resmi bir tatile denk gelmesi veya bazı ek belgelerin talep edilmesi gibi müstesna durumlarda gecikmeler yaşanabilmektedir.

Kuveyt Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kuveyt vizesi için gerekli evraklar son derece önemlidir ve bu belgelerin mutlaka önceden bilinmesi ve böylece tam ve usulüne uygun bir şekilde yetkili kurumlara teslim edilmeleri gerekmektedir. Talep edilen söz konusu belge ve evraklardan başlıcaları şöyledir;

 • Pasaport (Seyahatin son gününden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır)
 • 2 adet Biometrik fotoğraf
 • Vize Başvuru Formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Otel rezervasyonu
 • Adli sicil kaydı
 • Varsa evlilik cüzdanı
 • Varsa sürücü belgesi

Kuveyt Vize Ücreti Ne Kadar? 2022

Kuveyt vize ücreti, başvurduğunuz vize türüne göre değişmektedir. Başvurmadan önce vize ücretlerini öğrenmeli ve ücreti ödemelisiniz. Sizden istenen belgeler arasına ücret makbuzunuzu da eklemelisiniz. Bu nedenle vize ücretlerini bilmeniz gerekmektedir. Net fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt vize işlemleri için danışmanlarımızla +90 850 811 34 42 numaradan iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Vize Talep Formu