fbpx
Aden GlobalAden GlobalAden Global

İzlanda Vizesi

İzlanda Vizesi

İzlanda Vizesi, Grönland’ın güneydoğusunda, çeşitli küçük adacıklardan oluşmuş bir ada ülkesidir. Kuzey Kutbu’na yakınlığı nedeniyle oldukça soğuk olan İzlanda, aynı zamanda küçük bir yapıya sahip bir Schengen ülkesidir. İzlanda vizenizi Aden Global aracılığıyla almak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. Deneyimli ve iyi kaynaklara sahip bir vize danışmanlarımız, süreç hakkında ayrıntılı bilgi vermek için en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

İzlanda Vize İstiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden yeşil, gri veya kırmızı pasaport sahiplerinin İzlanda’ya giriş yapmadan önce vize başvurusu yapmasına gerek yoktur. Sadece Bordo pasaport sahiplerinin ülkeye giriş yapabilmeleri için geçerli bir Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir. İzlanda veya başka bir ülkeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, genellikle yaşadığınız ülkeden bir Schengen başvurusu yapmanız doğrudur.

İzlanda Vizesi

İzlanda Schengen ülkelerinden olduğu için İzlanda’ya kısa süreli (90 günü geçmeyen) gidecek olan kişilerin İzlanda Schengen Vizesi (C Tipi vize) almaları gerekmektedir. İzlanda’da kalış süresi 90 günü geçecek olan ziyaretler için ise uzun süreli vize (D Tipi vize) başvurusunda bulunulmalıdır.

İzlanda Vizesi Nereden Alınır?

İzlanda vizesi başvurularında prosedür Danimarka Konsolosluğu tarafından yönetildiğinden, İzlanda’ya seyahat edecek yolcuların Danimarka’dan vize alması gerekmektedir.

İzlanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzlanda Schengen bölgesine dahil bir ülke olduğundan, kısa süreli seyahatleriniz için edinmeniz gereken vize türü C Tipi, yani Kısa Süreli vize türüdür. Bu vizeyi nasıl edinebileceğiniz hakkında sizinle hemen iletişime geçmemiz için bize ulaşmanız yeterli olacaktır. En kısa sürede vize danışmanımız sizi arayacaktır.

İzlanda Vizesi Türleri Nelerdir?

En çok tercih edilen vize türleri arasında; aile ve arkadaş ziyaret vizesi, İzlanda turistik vize ve ticari vize, bulunmaktadır. Vize türü fark etmeksizin dilediğiniz vize türü için tüm işlemlerinizde sizlere Aden Global olarak hizmet vermekten memnuniyet duyacağız.

İzlanda Vize

İzlanda Vizesi Ne Kadar Sürede Alınır?

İzlanda vize süreci,  belgelerin usulüne uygun teslimi durumunda yaklaşık 10 iş günü sürmektedir. Ancak, konsolosluğun yoğun olması, başvurunun resmi bir tatile denk gelmesi veya bazı ek belgelerin talep edilmesi gibi müstesna durumlarda gecikmeler yaşanabilmektedir.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzlanda vizesi için gerekli evraklar son derece önemlidir ve bu belgelerin mutlaka önceden bilinmesi ve böylece tam ve usulüne uygun bir şekilde yetkili kurumlara teslim edilmeleri gerekmektedir. Talep edilen söz konusu belge ve evraklardan başlıcaları şöyledir;

  • İzlanda Vize Başvuru Formu: girilen bilgilerdeki en ufak bir hata, başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabileceğinden, formu bizim danışmanlığımızda doldurmanızı tavsiye ederiz.
  • Pasaport: Seyahattan sonra en az üç ay daha geçerli olmalıdır.
  • Biyometrik Fotoğraf
  • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği:
  • Uçak Bileti
  • Otel rezervasyonu

İzlanda Vize Ücreti Ne Kadar? 2022

İzlanda vize ücreti, başvurduğunuz vize türüne göre değişmektedir. Başvurmadan önce vize ücretlerini öğrenmeli ve ücreti ödemelisiniz. Sizden istenen belgeler arasına ücret makbuzunuzu da eklemelisiniz. Bu nedenle vize ücretlerini bilmeniz gerekmektedir. Net fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda vize işlemleri için danışmanlarımızla +90 850 811 34 42 numaradan iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Talep Formu