fbpx
Aden GlobalAden GlobalAden Global

Dubai Vizesi

Dubai vizesi, bölgeyi eğitim, turizm ve çalışma amaçlı görmek isteyen Türk vatandaşlarının ihtiyaç duyduğu bir izin belgesidir. Birleşik Arap Emirlikleri ülkemizden en çok ziyaret edilen ülkelerden biridir. Ülkeye yapılacak turistik geziler için genellikle vize gereklidir. Bunlara ek olarak, ülkeye iş ve ticaret için vize başvuruları yapılmaktadır. Dubai vizesi almak isteyen vatandaşların yapması ve izlemesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır.

Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Vize İstiyor Mu?

Birçok kişi Birleşik Arap Emirlikleri’nin vize gerektirmediğini düşünse de, aslında ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin vize almaları gerekmektedir. Dubai vizesi alarak ülkeye seyahat resmi hale getirilmelidir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek isteyen Türk vatandaşları hakkında bilinmesi gereken en önemli detay vize durumlarının pasaport türlerine göre değişmesidir. Siyah, gri ve yeşil pasaportu olan Türk vatandaşlarının 90 güne kadar seyahatleri için vizeye ihtiyaçları yoktur. Bordo pasaportu olan vatandaşların ise ziyaret sebebi ne olursa olsun vize almaları gerekmektedir.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne vize almak isteyen vatandaşlar öncelikle ülkeye hangi amaçla gideceklerini ve kaç gün kalacaklarını belirlemelidir. Ülkede kaldıkları süre boyunca kaç kez girecekleri / çıkacakları çok önemlidir. Ülkeye iş ve daimi giriş / çıkış için gitmeyi düşünüyorsanız, iş ve çoklu giriş vizesi başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Turistik amaçlı gitmek isteyenler için tek giriş vizesi başvurusu yeterli olacaktır. Vize sürecindeki bir diğer önemli konu da belge ve evrakların eksiksiz olarak tamamlanması gerektiğidir.

Dubai Turistlik Vizesi

Dubai vize başvurusu online yapıldığı için istenen belgelerin taranarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Bu noktada belgeler renkli ve yüksek çözünürlükte taranmalıdır.

Dubai Vizesi için Gerekli Belgeler

Dubai vizesi için gerekli belgelerin eksiksiz ve hatasız olarak sunulması gerektiğinden, bunların ne olduğunu bilmek önem taşır. Vize başvurunuzun başarılı olabilmesi için eksiksiz ve doğru bir şekilde sunulması gereken belgeler:

 • Vize başvuru formu
 • Vize ücretinin ödendiğine dair dekont
 • 2 biyometrik fotoğraf
 • Kimlik kartının önlü arkalı renkli fotokopisi
 • Seyahatin bitiminden sonraki en az 6 ay boyunca geçerli pasaport (kişisel bilgiler içeren ikinci ve üçüncü sayfaların renkli fotokopisi yeterli olacaktır)
 • Konaklama için kullanılacak uçuşlar için gidiş-dönüş biletleri
 • Davet mektubu
 • Banka hesabınızın son 3 aylık dökümü
 • Vize talep dilekçesi
 • İşverenler için vergi levhası, faaliyet belgesi, Ticaret Sicili Gazetesi, Bağ-Kur veya SGK hizmet dökümü
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor dilekçesi

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Vize Türleri

Birleşik Arap Emirlikleri’nde oturma izni almak veya herhangi bir nedenle ülkeyi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının başvurabileceği farklı vize türleri vardır. Buna göre, alınan vize türleri aşağıdaki gibidir:

 • 30 Günlük Tek Giriş Vizesi: Birleşik Arap Emirlikleri’nde 60 günlük süre içinde 30 gün kalacak kişilerin alabileceği vize türüdür. Genellikle ülkeyi turistik amaçlı ziyaret edenler tarafından alınan vizedir.
 • 30 Günlük Çoklu Giriş Vizesi: Ülkede 30 gün kalma hakkına sahip olduğunuz vize türüdür. Bu vizeyi aldıktan sonra, ülkeye birkaç kez girip çıkabilirsiniz.
 • 90 Günlük Tek Giriş Vizesi: Ülkeye bir kerede girip 90 gün kalacak olanların alması gereken vizedir.
 • 90 Günlük Çoklu Giriş Vizesi: Ticari amaçla alınan vize türlerinden biridir. Bu vizenin sahipleri 90 gün boyunca ülkede kalma ve birden çok kez giriş / çıkış yapma hakkına sahiptir.
 • Birleşik Arap Emirlikleri transit vizesi: Başka bir ülkeye gidecek ancak Birleşik Arap Emirlikleri havaalanına inecek olanların alması gereken vize türüdür. Bu vizenin sahipleri ülkede 96 saat kalma hakkına sahiptir.

Dubai Çalışma Vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri çalışma vizesi, çalışmak için ülkeye gitmek isteyenlerin alması gereken vize türüdür. Çalışma vizesine ek olarak, insanlara oturma vizesi de verilir. Çalışma vizesi başvurusu yapılırken yetkililer tarafından gerekli incelemeler yapılır ve ortalama 1 hafta içinde sonuçlandırılır. İlk etapta kişilere en az 6 ay, en fazla 1 yıl çalışma vizesi verilir. Çalışma olanakları göz önüne alındığında Birleşik Arap Emirlikleri, birçok kişinin çalışma izni başvurusunda bulunduğu bir ülkedir.

Birleşik Arap Emirlikleri çalışma vizesi için gerekli belgeler arasında standart vize başvurusu için gerekli belgelerden farklı bir belge bulunmamaktadır.

Dubai Vize Başvurusu

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu diğer ülkelerde olduğu gibi fiziki bir süreç değildir. Çevrimiçi başvurular doğrudan Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Bürosu web sitesi üzerinden yapılır. Web sitesini ziyaret ettiğinizde, belgelerinizi buraya göndermeniz ve seyahat nedeninizi belirtmeniz gerekir. Başvurduğunuz vize türüne bağlı olarak sizden istenen belgeleri doldurmanız gerekmektedir. Vize başvurularınızın sonuçları web sitesi üzerinden başvuru yaparken kullandığınız e-postaya gönderilecektir.

Dubai Burj Khalifa

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Vizesi Kaç Gün Sürer?

Türkiye’de gerçekleştirilen Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuru süreci ortalama 2-4 gün içinde sonuçlanacaktır. Resmi tatiller Cuma ve Cumartesi olduğundan, bu günlere dikkat etmelisiniz. Başvurunuzu bu günleri dikkate alarak yapmalısınız. Herhangi bir sorun yaşanmaması ve başvurularınızın zamanında sonuçlandırılmasını istiyorsanız, ziyaret tarihinizden en az 7 gün önce başvurmanız gerekmektedir.

Dubai Vizesi Nereden Alınır?

Dubai vize başvuruları yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Dairesi’nin web sitesi üzerinden yapılmalıdır. Başvuru sonuçları da bu kurum tarafından verilecektir. Olumlu veya olumsuz sonucunuz hakkında bilgilendirici bir e-posta alacaksınız.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Ücreti

Birleşik Arap Emirlikleri vize ücreti başvuru türünüze bağlı olarak değişecektir. Özellikle, çalışma vizesi için ne kadar süreyle vize gerektiği, ücret buna göre belirlenir. Turist vizesi gibi kısa süreli vizeler için ücret çok daha düşüktür. İş ve iş vizeleri için ücret biraz daha yüksek olabilir. Fiyat hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai vize işlemleri için danışmanlarımızla +90 850 811 34 42 numaradan iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Vize Talep Formu