fbpx
Aden GlobalAden GlobalAden Global

Danimarka Vizesi

Danimarka vizesi, Avrupa’nın iş, seyahat veya eğitim açısından en önemli ülkeleri arasında yer alan Danimarka’yı ziyaret etmek isteyenlerin alması gereken bir izin belgesidir. Her yıl Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında yer alan Danimarka, çalışmak ve yaşamak için de oldukça tercih ediliyor. Bu ülkeyi ziyaret etmek veya kariyer edinmek isteyenlerin vize başvurusunda bulunmaları ve doğal olarak olumlu yanıt almaları gerekmektedir. Danimarka’nın vize gerektirip gerektirmediğini ve vize sürecinde tam olarak yapılması gerekenleri sizin için derledik.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Danimarka vizesinin nasıl alınacağı ve sürecin nasıl yönetileceği vurgulanmalıdır. Vize alma işlemleri asla garanti görülmemelidir. Yetkililerin özellikle Schengen vizesi türünde çok daha dikkatli ve titiz olduğu unutulmamalıdır. Danimarka vizesi almak isteyenlerin talep edilmiş belgeleri doldurarak Ankara Danimarka Büyükelçiliği, İstanbul Danimarka Başkonsolosluğu veya İzmir Danimarka Konsolosluğu’na başvurmaları gerekmektedir. Tabii ki, bu resmi diplomatik temsilciliklere gitmeden önce randevu almak gerekmektedir. Randevu koşulları hakkında bilgi edinmek ve randevu almak için Danimarka Konsolosluklarının web sitelerini inceleyebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vize

Danimarka vize başvuru formu başta olmak üzere istenen tüm belgeler yetkili diplomatik temsilciliklere teslim edilir ve vize süreci başlatılır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra size bu konuda bir geri bildirim verilecektir.

Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka vize başvurusu son derece dikkatli ve titizlikle yapılmalıdır. Vize sürecinde bireylerin gerekli belgeleri eksiksiz doldurmaları gerekmektedir. Ayrıca, bu süreçte doğru ifadenin son derece önemli olduğunu belirtmeliyiz. Vize almak istediğinizde, yanlış veya eksik bilgi vermeniz durumunda vize başvurunuz reddedilecektir. Durumun ciddiyetine bağlı olarak da para cezasına çarptırılabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yetkili kurumlardan randevu almak ve vize randevunuzda belgelerinizi teslim etmek. Danimarka vize randevu işlemleri hakkında bilgi almak ve vize işleminizi kolaylaştırmak için danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır

Danimarka Vizesi Nereden Alınır?

Danimarka vizesi başvuruları, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya veya Gaziantep’te bulunan vize başvuru merkezlerinde yapılabilmektedir. İstanbul hariç yapılan başvurular, Ankara’da bulunan Danimarka Büyükelçiliği tarafından değerlendirilecek ve İstanbul’da yapılan başvurular da İstanbul’da bulunan Danimarka Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilecektir. Başvurunuzdan sonra Danimarka vizesi sorgulama işlemi yaparak vize başvurunuzun sonucunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Danimarka Schengen Vizesi

Danimarka Schengen vizesi ile seyahat edebilecek ülkelerden biri. Avrupa Birliği ülkelerini kapsayan Schengen vizesi aslında o bölgedeki tüm ülkelerin ortak vizesidir. Bu ülkeler kendi aralarında özgürce seyahat etme fırsatına sahipler. Bu nedenle onlar için seyahat son derece rahat ve sorunsuzdur. Schengen vizesinin ülkemiz için en önemli kolaylığı tek tip olmasıdır. Başka bir deyişle, Danimarka için Schengen vizesi aldığınızda, diğer Schengen ülkelerine girme hakkınız vardır. Danimarka vizesi ile hangi ülkelere gidebileceğinizi sorarsanız, tüm Schengen ülkelerine gidebileceğinizi söyleyebiliriz.

Danimarka Vize Türleri

Danimarka vize türleri, kişilerin seyahat etmek istedikleri amaca göre değişiklik göstermektedir. Bu vize türleri bilinmeli ve buna göre uygulanmalıdır. Bu vize türleri aşağıdaki gibidir;

 • Danimarka turist vizesi
 • Danimarka aile ziyareti vizesi
 • Danimarka iş vizesi
 • Danimarka öğrenci vizesi
 • Danimarka transit vizesi
 • Danimarka aile birleşimi vizesi
 • Danimarka havaalanı vizesi
 • Danimarka kültür vizesi
 • Danimarka bilimsel araştırma vizesi
 • Danimarka dini faaliyetler vizesi
 • Danimarka sürücü vizesi

Danimarka Çalışma Vizesi

Danimarka çalışma vizesi, Danimarka’ya sadece çalışmak amacıyla gitmek isteyenlerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize çalışma izni ve oturma izni gibi vize türleri arasındadır. Her ülkede olduğu gibi Danimarka’da da çalışma izni için o ülkeden bir davet mektubu gerekmektedir. Ayrıca Danimarka Göçmenlik Bürosu bir çalışma izni belgesi göndermelidir. Bu izin ne yapacağınızı açıkça belirtmelidir. Danimarka çalışma vizesi için gerekli ekstra belgeler de mevcuttur. Standart vize belgelerine ek olarak, çalışma vizesi için sizden ek belgeler istenir.

Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka Vizesi için Gerekli Belgeler

Danimarka vizesi için gerekli belgeler nelerdir ve bu belgelerin nasıl doldurulacağı çok önemlidir. Çünkü vize başvurunuzun onaylanması tamamen vize belgelerinin eksiksiz ve doğru hazırlanmış olmasına bağlıdır. Bu süreçte sizden istenen belgeler aşağıdaki gibidir;

 • Seyahatin bitiminden itibaren 6 ay daha geçerli pasaport
 • 2 biyometrik resim
 • Danimarka vize başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkamet belgesi
 • Bireylerin mali durumlarını, bordrolarını ve varsa kira gelirlerini gösteren belgeleri gösteren hesap özeti.
 • Seyahat belgeleri
 • Konaklama ile ilgili belgeler
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Çalışanlar için; izin, istihdam beyanı, SGK hizmet beyanı, bordro, imza sirküleri vb.
 • İşverenler için; vergi levhası, şirket ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri ve faaliyet belgesi
 • 18 yaşın altındaki kişiler için; ebeveynlerden noter onaylı onay mektubu
 • İş vizeleri için; iş daveti

Danimarka vizesi için gerekli belgeler yukarıdaki gibidir. Bu belgeleri eksiksiz doldurduktan sonra başvuru için kullanabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Kaç Gün Sürer?

Danimarka vizesinin kaç gün verileceği konusu önemlidir. Çünkü vizenin kaç gün verileceğine göre başvuru tarihinizi belirlemeniz gerekiyor. Genel olarak vizenin gözden geçirilmesi ve sonuçlandırılması 10-15 gün sürer. Size başvururken bu süreyi göz önünde bulundurabilirsiniz. Süreci garanti altına almak için 1 ay önceden vize başvurusunda bulunmanız tavsiye edilir.

Danimarka Çalışma Vizesi

Danimarka Vize Ücreti

Danimarka vize ücreti, vizenin hangi amaçla talep edildiğine bağlı olarak değişmektedir. Özellikle uzun veya kısa süreli vize başvuru ücretleri birbirinden farklıdır. Ayrıca her yıl vize başvuru ücretleri, öğrenim ücretleri, harç ve damga vergileri artmaktadır. Danimarka vize ücretleri hakkında daha fazla ve net bilgi alıp başvuru sürecinde danışmanlık desteğimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz, biz de böylece süreci sizin adınıza kolaylaştırabiliriz.

Danimarka vize işlemleri için danışmanlarımızla +90 850 811 34 42 numaradan iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Vize Talep Formu