fbpx
Aden GlobalAden GlobalAden Global

Bahreyn Vizesi

Bahreyn Vize Başvurusu

Bahreyn vizesi, seyahat etmek isteyenlerin Bahreyn Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Vize başvurusu yapabilmek için Bahreyn Konsolosluğu tarafından belirlenen belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Başvuru belgelerindeki vize başvuru formu İngilizce veya Türkçe ve büyük harflerle doldurulmalı ve başvuru formunda belirttiğiniz bilgileri orijinal belgelerle desteklemelisiniz. Formu imzalamayı unutmayın.

Hazırladığınız belgeleri Aden Global’e gönderebilir ve en kısa sürede sizin adınıza vize başvurusu alınması için talepte bulunabilirsiniz. Başvuru belgelerini tek başınıza doğru doldurmaktan rahatsızlık duyuyorsanız vize temsilcilerimizden belgeleri sizin adınıza takip etmelerini isteyebilirsiniz.

Bahreyn E-Vize Başvurusu

Bahreyn vizesi başvurusu için E-Vize başvurusu bulunmaktadır. Başvurular konsolosluğa gitmeye gerek kalmadan elektronik ortamda yapılmakta ve zaman tasarrufu sağlamaktadır. Bahreyn E-Vize Başvuru Formu İngilizce olarak doldurulmuştur.

Aden Global’e başvurduğunuzda, vize başvurusu için seyahat amacınıza uygun belgeleri göndermeniz istenir. Bu belgeler doğrultusunda E-Vize başvuru formunuz İngilizce olarak doldurulur ve başvurunuz sizin adınıza yapılır. 72 Saat sonra bildirilen başvuru sonucunu e-posta ile size bildiririz. E-postanıza gönderilen başvuru sonucunu yazdırmalı ve yanınızda bulundurmalısınız.

Bahreyn Vize Alma

Bahreyn Vize Başvurusu

Turistik Gezi amaçlı Bahreyn gezisi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Kapıda Vize uygulaması bulunmaktadır. Kapıda Vize Başvuru süresi 15 gün içinde geçerlidir. İstenirse 15 gün daha uzatılabilir. Aynı başvuru, umuma mahsus pasaportu bulunan Bahreyn halkı için de geçerlidir ve Türkiye sınır Kapısı’ndan 30 günlük vize alabilirler.

Bahreyn Vize Türleri

 • Turist Vizesi
 • İş vizeleri
 • Aile Ziyareti Vizesi

Bahreyn Vizesi

Bahreyn Vizesi için Gerekli Belgeler

Talep edilen başlıca belgeler şunlardır:

 • Vize Başvuru Formu: İngilizce veya Türkçe büyük harflerle okunaklı olarak doldurulmalıdır.
 • Pasaport: Geçerli pasaportun fotoğraf kısmı bilgisayarda taranmalıdır.
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Rezervasyon Bilgileri: Seyahat edilecek aracın biletleri ve Bahreyn vizesi için otel rezervasyonları için konaklama belgesi ibraz edilmesi zorunludur. Otel rezervasyonları ücrete tabidir. Ancak, Bahreyn konsolosluğunun talep ettiği şekilde ve ücretsiz olarak nasıl rezervasyon yapabileceğinizi öğrenmek için lütfen şimdi sayfamızı ziyaret edin. Bahreyn konsolosluğu vize başvuruları için uçuş rezervasyonu talep etmektedir. Ücretsiz nasıl yapılır sayfamızdan nasıl uçuş rezervasyonu yapacağınızı öğrenebilirsiniz.
 • Mesleki Belgeler: Vergi levhası fotokopileri, sicil gazetesi, faaliyet belgesi ve imza sirküleri.
 • Banka Hesap Ekstreleri: Banka yetkilisi tarafından damgalanmış ve imzalanmış, son 3 aylık banka hesap hareketlerine ilişkin beyanlar.
 • Davet Mektubu: Davetiyeden geçecek kişilerin adres ve iletişim bilgilerinin karşılanacağı, Bahreyn’den gönderilen seyahat amacı ve masraflarının karşılanacağı davet mektubu. Bahreyn vizesine başvurmak için bir davetiye gönderecekseniz, formatı uygun olmalıdır.
 • Sponsor Bilgileri: Gezi sponsor aracılığıyla yapılacaksa sponsorun mesleki ve gelir belgeleri.
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Bahreyn E Vizesi için Gerekli Belgeler

Her biri usulüne uygun olarak hazırlanması gereken e-Vize için gerekli belgeler aşağıda verilmiştir. Belgelerin doğru ve eksiksiz hazırlanması ve teslimi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 1. Pasaport
 2. Biyometrik fotoğraf
 3. Uçak bileti
 4. Otel rezervasyonu
 5. Çalışanlar için İngilizce şirket mektubu
 6. Ticari amaçla gidilmesi halinde İngilizce davet mektubu

Bahreyn Vizesi Ne Kadar Sürer?

Vize ücretleri Bahreyn Vizesinin süresine, giriş sayısına ve vize türüne göre belirlenir. Yapmak istediğiniz seyahatin türüne ve süresine göre vize ücretleri hakkında bilgi almak için lütfen Vize Randevu temsilcileriyle iletişime geçin. Vize ücretleri konsolosluk ücreti, vize ücreti ve Vize Randevu Ofisi servis ücreti olarak hesaplanır. Vize reddi durumunda konsolosluklar vize ücretlerini size iade etmeyecektir. Bu nedenle hatasız ve sorunsuz vize başvurusu için bizden destek almanızı tavsiye ederiz.

Bahreyn Vize sonuçları, sorunsuz vize işleminin olduğu ortalama 7/15 gün içinde sonuçlandırılır. Ancak konsolosluğun yoğunluğu, resmi tatiller, konsolosluktan ev evrakı talebi gibi durumlar söz konusu olduğunda bu hususların göz önünde bulundurulması ve 1 ay önceden vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

Bahreyn Vize Ücreti 2022

Bahreyn vize ücreti, başvurduğunuz vize türüne göre değişir. Başvurmadan önce vize ücretlerini öğrenmeli ve ücreti ödemelisiniz. Sizden istenen belgeler arasına ücret makbuzunuzu da eklemelisiniz. Bu nedenle vize ücretlerini bilmeniz gerekmektedir. Net fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bahreyn vize işlemleri için danışmanlarımızla +90 850 811 34 42 numaradan iletişime geçebilirsiniz.

Bahreyn Vize Talep Formu